Hallsilmne kodanik


Hallsilmne kodanik

Marek istus tuttava baarileti taga ja mõtles suitsuseid mõtteid suitsiidist ja, et mis see elu üldse selline tegelikult on, onju? See kõik jäi pooleli, kui tema kõrvale astus mees maskis. Selline pikemat sorti mees. Must suusamask, veidi tõmmum nägu nagu oleks hiljuti Itaalias käinud. Lõuna Itaalias. Mitte Põhja.
Ja tal oli püss ka käes.
Marek oleks pidanud seda esimesena märkama, aga Marek juba oli selline, et kõik pisiasjad, oletused ja analüüsid kinnistusid kõvasti kiiremini, kui, noh. Kõik muu.
Niisiis, kui Marek oleks olnud keegi teine – näiteks MareT, siis oleks ta püssi tuttavad kontuurjooned kohe ära tuvastanud. Talle oleks jäänud ka päris mitu sekundit, et midagi ette võtta, sest suusamaskis mees ei märganud teda tükk aega. Mees maskis isegi võpatas kui taipas, et tema kõrval istub väike hallsilmne pruunis ülikonnas mees ja silmitseb teda uurivalt. Arvatavasti pidas ta teda esialgu hiireks.
Kerge kõhklusega hõikas mees välja järgmised read: “Andke mulle oma raha?” ja vaatas Mareki poole.
Marek, aga vaatas üle leti, sest olgugi, et suusamaskis mees oli tema poole vaadanud oli nõudmine pigem seotud Oliveriga, kes oli baarmen.
Oliver oli baarileti taga segaduses. Esiteks ei olnud ta kuigi hästi kuulnud, mida mees maskis oli öelnud. Ja teiseks, tundus, et ta oli öelnud seda hoopis Marekile.
Igaksjuhuks tõstis ta oma käed üles ja küsis: “Ah?”
Marek võttis lonksu õlut ja pööras aeglaselt oma uuriva pilgu, nagu majakalambi, uuesti suusamaskis mehe peale.
Suusamaskis mees naeratas kohmetult (mida ei olnud maski alt muideks nähagi) ja ütles uuesti: “Raha?”
Oliver noogutas, aga küsis igaksjuhuks üle, “Raha?”
Marek oli jõudnud vahepeal enda juurde hankida kausi soolapähkleid, mis enamus õhtutel leti peal oma aega ootasid, ja nosis neid nüüd nagu orav. Väike, hallsilmne, pruunis ülikonnas orav. Tema baaripuki kõrval istus kohver.
Suusamaskis mees ei suutnud sellelt oma silmi lahti kiskuda. Marek jättis pähklid hetkeks kõrvale, võttis maast kohvri ja viskas selle letile.
“Mul siin raha ei ole, küll on aga üsna hiilgav margikogu,” ütles ta ja avas kohvrit koos hoidvad lõksud. Ilmselt oli see esimene kord kui keegi kasutas sõnu „mark“ ja „hiilgav“ ühes lauses, aga see õhin millega Marek oma kogu esitles köitis nii maskis meest kui ka Baari-Oliveri.
Nad mõlemad küünitasid üle Mareki kohvri sisu vaatama.
Kohvrist paistis kõigepealt 9 millimeetrine Heckler & Koch’i püstolkuulipilduja, mille Marek eemale tõstis, et esile tuua “hiilgav” margikogu.
“Mul on isegi üks haruldus Ameerikast. Kus lennuk on margile prinditud TAGURPIDI.” Sosistas ta väga kiiresti ja suures pabinas, lappates oma margikogu paljusid lehekülgi.
Oliver ja suusamaskis mees, aga vaatasid relva, mille Marek oli üsna hajameelselt soolapähklite kõrvale istutanud. Oliveril oli suu lahti ja ilmselt oli sama üllatunud ka teine mees. Kahjuks aga oli tal mask ees, niiet me ei saa kindlad olla.
Ühel hetkel vaatasid kaks meest üksteisele väga selgelt silma ja mõistsid teineteist nagu oleks telepaatia aastaid nende ainus kommunikatsioonivahend olnud. Nad astusid sammu Marekist eemale. Põrandalauad kriiksusid ja Marek tõmbas teravalt hinge. Ja terve baar koos temaga.
“Naljakas, et tegelikult prinditi esialgne pilt lennukist õigetpidi ja siis teine trükipress pani tagurpidi kujutise selle PEALE.” Ütles Marek Oliveri ja suusamaskis mehe valjude ohete saatel. Kuskil eemal minestas pingest noor neiu.
Nad astusid veel sammu Marekist eemale. Ja veel ühe. Ja VEEL ühe.
Marek, aga rääkis ja rääkis lennukist, mis oli valetpidi postmargile prinditud. Ja rääkis ka peale seda kui baari uks vaikse tilina saatel sulgus ja väljast kõlasid tuhmuvad jooksusammud ja laused nagu “Oh jeesus, oh jeesus!”
Ühel hetkel märkas Marek, et kõik olid koju läinud. Ta pani oma margikogu tagasi kohvrisse, võttis letilt 9 millimeetrise Heckler & Koch kuulipilduja ja läks panka röövima.

 

Järgmine lugu on kauboidest ja inglitest. Tegelt ka!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.